Selam

Selam Hizbullah’lara
Bölgemizin kuduz köpeği olan Siyonist İsrail, yıllardır yaptığı teröristçe saldırılarını Kuneytra’da altı Hizbullah savaşçısını şehit ederek bir yenisini daha eklemiştir. Hizbullah savaşçıları bu alçak saldırıya misliyle cevap vermiş Siyonist İsrail’in Ortadoğu’da Müslüman halklarına karşı yaptığı zulmün sesi olmuştur. Selam olsun Lübnan Direniş Hareketi Hizbullah’a.
Emperyalist kuvvetlere ve Yemen’deki terörist saldırılara karşı sessiz kalan iktidarı ele geçiren Ensarullah Hareketi’ne (Yemen Hizbullah’ı) selam olsun
Selam Olsun Kobanê Zaferine!
Senelerdir özgürlük, devrim mücadelesinde olan Kürt Hareketi Kobanê’de zafere ulaşmıştır. Yüzyıllardır Kürtlere uygulanan katliam, asimilasyon politikaları Kobanê’de büyük bir direnişle bozguna uğratılmış zafer direnen halkların olmuştur. Suriye’de Kürtler örgütlü bir mücadeleyle bize nasıl bir özgürlük mücadelesi verileceğine referans olmuştur. Tarih boyunca bedel ödemekten çekinmeyen Kürt Halkı bugün Dünya’yı görkemli bir direnişle selamlamıştır. Geçmişte Suriye’de Kürt Halkı ikinci sınıf vatandaş olarak görülürken bugün Ortadoğu coğrafyasında söz sahibi olmuş, Ortadoğu halkını IŞID zulmüne ve emperyalist güçlere karşı 134 gün boyunca savunmuş ve zafer Ortadoğu halklarının ve bütün dünya emekçilerinin olmuştur.
Selam olsun yiğit evladı yiğitlere, selam olsun yüreğini silah belleyen kadınlara, selam olsun inananlara, düşenlere, dövüşenlere. Kobanê zaferi bizimdir!
Selam Olsun, Egemenlere Karşı Direnen Devrimci Yunanistan Halklarına!
Yıllardır, borçlarla, kemer sıkma politikalarıyla, baskılarla zapturapt altına alınmaya çalışılan Yunan halkı, en sonunda zalimlere karşı bütün kinini kustu. Yunan sokaklarında ezilenlere karşı her türlü zor aygıtı ile uzun zamandır şiddet uygulayan Yunan egemenleri, en son halkın çığ gibi büyüyen direnişi sonucunda yolun sonuna geldi. Artık ne NATO’nun ne de AB’nin Yunan halkı üzerindeki baskısı devam edecek. Gün, yıllardan beri Yunan sokaklarında direnen devrimci Yunan halkınındır. Temennimiz, Yunanistan’ da başlayan bu yangının, bütün Avrupa’yı sarması ve bütün NATO karargâhlarına balyoz gibi inmesi olacaktır.
Selam olsun, direnen ve zafere ulaşan Yunanistan Halklarına!

Hiç yorum yok: