Direnişin Kapıları

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) genel sekreter yardımcısı Ebu Ahmed Fuad, el-Meyadin kanalının sorularına verdiği cevaplarda Siyonist işgale karşı mücadele için Arap ülkelerinin Filistin direnişinin de Arap direnişinin de önüne tüm kapıları açmaları gerektiğini vurguladı.
Ebu Ahmed Fuad, bugün (6 Şubat Cuma) el-Meyadin TV kanalında ikinci kez yayınlanan röportajında şu ifadelere yer verdi: “Biz bu cephelere gizli ve açık tüm yolların açılmasından yanayız. Şu veya bu bölgede füze yahut askerî üs bulunması zorunlu değildir. Ama Arap bölgelerinin ve Filistin sınırlarının, gayrimeşru işgalini ve tüm dünyanın şahit olduğu cinayetlerini sürdüren işgalciye karşı askerî eylemler gerçekleştirilmesine imkân tanınması amacıyla açılması gerekir.”
Ebu Ahmed Fuad, Filistin İslâmî Direniş Hareketi'nin bu konuda yaptığı açıklamalara destek verdiklerini vurgulayarak şöyle konuştu: "Biz esasta, Hamas'ın liderlerinden Sayın Mahmud Zehhar'ın Arap cephelerinin açılması gerektiği yönündeki açıklamasını destekliyoruz. Fakat biz bu kapıların sadece Kassam Tugayları'na değil, tüm direniş gruplarına açılmasını istiyoruz. Bununla Filistin direnişini, Lübnan direnişini ve diğer Arap direniş hareketlerini kastediyorum.”
Fuad konuşmasında FHKC'nin direnişin ortak koordinasyona kavuşması için bir birleşik cephe oluşturulması fikrini ilk ortaya atan hareket olduğuna dikkat çekerek, işgale karşı hazırlığı olan tüm direniş gruplarının bir çatı altında birleştirilmesi önerisini tekrar etti.

Hiç yorum yok: