Yalanın İktidarı, Yılanın Zehri

Yandaş tayfası yarattıkları kurgusal gerçeklere öyle sarıldılar ki, çaresizlik paçalarından akıyor.
Sanırsınız ki Erdoğan Türkiye'yi emperyalizmin siyasî, iktisadî, askerî işgalinden kurtarmaya çalışıyor, ömrünü buna harcamış bir millî lider.
Sanırsınız ki Erdoğan küresel kapitalizme kapitülasyonlar vermemek için canı pahasına vatanına sarılmış, onu koruyor, emperyalizmi kovuyor.
Sanırsınız ki Batılılar Suud ve Katar'la koalisyon yapıp Türkiye'ye on binlerce silâhlı adam soktu ve Erdoğan bununla savaşıyor.
Sanırsınız ki Irak işgalinde ülkenin güneyini ABD'ye peşkeş çekmek için can havliyle meclisten tezkere geçirtmeye çalışan bu Erdoğan değildi.
Sanırsınız ki aynı ABD'nin Irak'ta savaşan askerlerinin evlerine sağ salim dönmesi için duacı olan bu Erdoğan değildi.
Sanırsınız ki kocaman bir NATO üssü İzmir'de bu Erdoğan'ın hükümeti döneminde açılmadı.
Sanırsınız ki Malatya'ya İsrail'i İran'a karşı müdafaa edecek füze kalkanı bu Erdoğan döneminde yerleştirilmedi.
Sanırsınız ki Erdoğan Birleşik Devletler’in onlarca üs ile askerî açıdan, iş tuttuğu hükümetlerle siyasî açıdan, talan ettiği ekonomileriyle finansal açıdan hegemonya kurduğu İslam dünyasında bu hegemonyayı karşısına almış mücadele ediyor.
Sanırsınız ki ABD ile "model ortaklık" geliştiren bu Erdoğan değil.
Sanırsınız ki kamuya ait sayısız üretim tesisi, bilhassa Tüpraş gibi enerji sektöründe kritik bir yere sahip kurumlar bu Erdoğan'ın hükümeti döneminde yabancı şirketlere satılmadı!
Daha sayalım mı?
Siz ancak ağzı açık bir şekilde sizi dinleyen ebleh sürülerini kandırabilirsiniz. Bu ülkenin gençliği bu tenekeden numaraları, üçüncü sınıf komplo teorilerinizi yutmaz.
Bakanınız Taner Yıldız'ın söylediği gibi, eğitim seviyesi arttıkça size olan meyil, inanç, güven de azalıyor. Ne doğru, ne dürüst bir tespit!
Sizin üzerinde rant deryası yaratıp içinde kulaç ata ata yüzdüğünüz iktidarınız cehaletten besleniyor.
Yıkılacaksınız efendiler. Sultan Süleyman kadar hükmünüz olsa nafile. Baki kalan Rabbin zatı olacaktır. Hakikat er geç galebe çalacaktır.

Hiç yorum yok: